Jau ir tavo pasauly žiemą,
Tai žiema be sušalusio sniego,
Ir aplinkui tokia tuštuma,
Ir beprotiškai norisi miego.

Tavo žalias tylus kambarys
Tarsi užmirštas vasaros skėtis,
Tu vienintelį draugą turi -
Nužydėjusį dygų erškėtį.

Kaip aplinkui netikra tylu,
Kaip nežmoniškai balta ir tuščia,
Dūzgia laiko verpikas uolus,
Jis tikriausiai suvalys ir jus čia.

Ir ateina graži valanda,
Tarsi liūdesio sniego prisnigo.
Jau išblyškusi saulės laida,
Jau ir tavo pasaulis užmigo...

Liutauras Degėsys Miego Gėlės, 2008
Daina sukurta šį pavasarį. Julijai. Amžinatilsį

Papildoma informacija

  • Duomenys apie kūrinį

  • Muzikinio įrašo tipas: Namudinis
  • Atlikėjas: Solistas
  • Instrumentuotė: Akustiškai
  • Muzikinio įrašo kokybė: Gera
  • Auditorija: Suaugę

Šį kūrinį mėgsta

Norėdami rašyti komentarus, atsiliepimus, pastabas prisijunkite

Komentarai  

#10 AneBryde 2011-08-11 14:45
Priedainis nepatiko, tie šūkčiojimai - netinka lyriškai melodijai. Šią dainą reikėtų dainuoti labai švelniai. Neužsigauk - nesivaikyk tų madų, dainuok.
#9 Ema Vosylienė 2010-08-30 21:06
O aš manau, kad Razauskas ir Povilas neteisūs, bet nuomonės subjektyvūs, nes Jonas,kaip atlikėjas -TOKS. Ir mes jį tokį mėgstam. Turi būti tas savotiškas kietumas.Na ką aš žinau.Ginčytina:)
#8 d.r. 2010-08-30 20:33
Beveik visiškai sutinku su Povilo pastebėjimais. Pats šis Liutauro tekstas balansuoja ant pavojingos banalaus rimo ribos, nors ir nenugarma. Tad jam atlikti norėtųs kažko tikrai subtilaus. O m-papa m-papa... nežinau, gal čia mano durna galva, bet ne šiai dainai. Bet gera girdėti, kad dar nedėjai šaukšto, Jonai!
#7 Ema Vosylienė 2010-08-22 21:14
Šitą superinę dainą girdėjau Jonavoje dainuojant.Apskritai,dėkui už malonumą, kurį suteikė jūsų dainos.
#6 V. Šerelis 2010-08-22 20:12
nebelyginu su mintyse skambančiu tuometiniu "etalonu" mat pats kadaise dainavau sita eiliuka. nebelyginu del to kad kartais siglamzytas 3/4 taip pat gerai kaip ir 4/4 arba 4/3. nebelyginu, nes lygybes nera, visada yra lygesniu, ir ne vienas eiliukas (cia vienaskaita) yra tapes dainomis (o cia daugyskaita) nebelyginu, nes dainos pakecia texta (t.y. kontexta), vadinasi jis nelygus, tai tegul toks ir lieka Ö
#5 Kukumbalis Kaukas 2010-08-22 18:45
Vakaro lyrika, su netikėtais mažaisiais niuansais
#4 Povilas Girdenis 2010-08-22 14:13
:-)))) Man tas falcetas ten kur "sliekai Zigmučiai" (ne Mikučiai, dievaži) "gaidžiai Petronijai" ir kiti, anot GYVOJO KLASIKO "personažai oranžiniai" - labai gerai klausosi, o šioj dainoj - sukelia šiek tiek, jei taip galima išsireikšti - neadekvataus žaismingumo:-) O 3/4-ės, grojant jas tipiniu "Um-pa-pa, um-pa-pa", skamba grubokai. Galima pabandyti kaip nors delikačiau. Na,kad ir šitaip: http://www.youtube.com/watch?v=bSKXLTjcmY4 :-)
#3 Jonas Baltokas 2010-08-22 13:46
O Povilai lenkiuos tau... o jau bijojau kad praslysiu nepastebėtas. Manau kad įrašysiu šią dainą dar kartą bet kai ji truputi labiau susiformuos. Tad šios demuškės ivertinimas man labai svarbus. 1) Jei atvirai - manau kad reiktų labiau skaityti o ne dainuoti. Bet 3/4 ne mano vidinis ritmas, tad labai sunku išsilaikyti. Specialiai šiam įrašui dirbau su metronomu. Bet matau kad nepakankamai. 2) Kūrinys velniškai kontekstinis. Išimtas iš konteksto jis tikrai gali pasirodyti primityvokas. Groju šią dainą koncertuose tik susiklosčius tam tikrai aplinkybių kombinacijai. 3) Gali "važiuot" ant mano sliekiško falceto - iškęsiu nedejuosiu, akmuo teprakalba Girdeniu - vis vieną jį naudosiu..
#2 Povilas Girdenis 2010-08-22 13:18
TURĖJO BŪTI: 1. Melodija man pasirodė šiek tiek paviršutiniška, sukurta pagal gana nuvalkiotą harmoniją:-)
#1 Povilas Girdenis 2010-08-22 13:17
Patiko:-) BALTOKIŠKAS stilius, kartais keliantis sentimentus ne itin tolimai praeičiai:-) Paprastai, bet neprastai:-))) Tačiau: 1. Melodija man pasirodė šiek tiek paviršutiniška, sukurta pagal gana nuvalkiotą harmoninį. 2. Atlikimas "budintis" - žodžiai išberiami kaip žirniai, o "umdadadavimai" dirbtinai prilituoti. Šuolis į falcetą - lyg atkirptas ir "įpeistintas" iš kitos dainos (kažkurios "sliekų" tema). 3. Kažkada labai seniai (apie 1986 - 1987 m.) mano bičiulis, ne itin populiarios, bet tikrai puikios grupės FAKTAS lyderis Igoris Šifris pagal Liutauro Degėsio ankstyvąją kūrybą (beje ir šį eilėraštį) kūrė šaunų poetinį roką. Todėl bet kurį sudainuotą L. Degėsio eilėraštį nevalingai ir labai subjektyviai lyginu su mintyse skambančiu tuometiniu "etalonu":-)