Šlapio kolodijaus fotoportretų dirbtuvės su ARTŪRU ŠEŠTOKU

Dpoezija Lt
Kategorija: 2020

Terminas „fotografija“ – rašymas šviesa - pirmą kartą paminėtas 1839 m. Pirmasis komerciškai pasisekęs fotografavimo procesas buvo dagerotipija. Pirmoji dagerotipo plokštelė pagaminta 1833 m. Beveik tuo pačiu metu (1851 m.) išrasta šlapio kolodijaus fotografavimo technika. Šiuo būdu gaunamas atvaizdas vadinamas ambrotipu arba tintaipu. Atvaizdas ant stiklo – ambrotipas, o ant juodos metalinės plokštelės – tintaipas. Šią fotografavimo techniką 19 amžiuje išrado anglas skulptorius Frederick Scott Archer (1813 - 1857). Tuo pačiu metu ambrotipija užsiėmė ir prancūzas Gustave Le Grey. Šlapio kolodijaus procesas gyvavo apie 30 m. kol buvo išrastos sausos plokštelės.

Fotografavimas vyksta taip: ant stiklo plokštelės užpilamas fotografinis kolodijus, tada merkiamas į sidabro nitrato tirpalą, kur medžiagos sureaguoja. Paruošta stiklo plokštelė dedama į fotoaparatą ir fotografuojama. Tada tuojau pat ryškinama ir gautas vaizdas fiksuojamas. Atspaude ant stiklo vaizdas švyti, nes pasidengia sidabru, kuris atspindi šviesą.

Fotografijos dirbtuvėse galima ir fotografuotis ir stebėti fotografavimo procesą. Vienos fotografijos padarymas trunka apie pusvalandį. Gautas atvaizdas stiklo plokštelėje yra vienintelis originalas.

ambr1

ambr1

ambr1

ambr1