Prie Raseinių ant Dubysos tryško jubiliejinis Dainuojamosios poezijos šaltinis

Dpoezija Lt
Kategorija: 2018

Rugpjūčio 3-5 dienomis Daugoduose, šalia Raseinių, Rosvaldo Kunicko sodyboje skambėjo ne tik gitarų stygos, bet ir prasmingi žodžiai. Atvykusių akis džiugino parodos, spektakliai ir meno dirbtuvėlės. Aidėjo du dideli vakaro koncertai, slemo sesija, naktiniai skaitymai ir naktiniai šokiai, atviro mikrofono rytas, skraidyklių trikampiai danguje, vaikų maudynės tvenkinyje – sodyba gurgėjo gyvenimu. O juk viskas prasidėjo dar prieš dešimt metų, kai dainas kuriančių ir dainuojančių bendruomenė internete, apjungta Dpoezija.lt projekto, pradėjo susitikti gyvai: pirmiausia Giruliuose, prie Klaipėdos, o prieš ketvertą metų persikėlė į Daugodus, atgaivindama Raseinių regiono kūrėjų “Šaltinio” festivalį. Taip ir atsivėrė “Dpoezijos Šaltinis”. 

Per dešimtmetį renginys iš paprasto bičiulių su gitaromis pasibuvimo po rugpjūčio dangumi peraugo į visavertį kūrybos festivalį. Bet neprarado bene svarbiausios dalies: tai yra entuziastų kuriamas, nekomercinis ir žiūrovams nemokamas renginys. Visi atlikėjai, net ir garsūs vardai (šiemet sulaukta ir vieno iš dainuojamosios poezijos žanro Lietuvoje pradininko, country ir folk muzikos atlikėjo Virgio Stakėno) čia groja nemokamai. Organizatoriai, scenografai, garso operatoriai, renginių vedėjai ir kūrėjai taip pat atlygio neima. Visi renginiai čia organizuojami entuziastų iniciatyva: ar tai būtų poezijos skaitymai, ar žaidimai, ar dirbtuvės. Kadangi festivalis vyksta beveik Lietuvos centre, į jį atvykti patogu iš visos Lietuvos, tad ir atkeliauja iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Plungės, Telšių, Šiaulių, Panevėžio, ir, žinoma, pačių Raseinių. 

Šiemet į festivalio sceną lipo ir dpoezijos senbuviai, ir jaunieji atlikėjai Emilija Statinaitė, Augustas Lapinskas, Živilė Mackevičiūtė, Dovilė Karpiūtė, Domas Ročka  ir net svečiai iš Latvijos Reinis Jaunais, Mikus Starume. Koncertai ir renginiai nusitęsdavo iki antrųjų gaidžių, tarp festivalio dalyvių ir žiūrovų tvyro draugystės ir kūrybos džiaugsmo atmosfera, gal dėl to šiam festivaliui niekada nereikia apsaugos ar kovoti su alkoholio upėmis. 

Kaip sako festivalio vadovas ir siela, klaipėdiškis Jonas Baltokas: “Mes išaugome ir pasirengę judėti toliau, dovanoti dar daugiau kūrybos džiaugsmo”, ir nepamiršta padėkoti tiems žmonėms ir įmonėms, kurie supranta kūrybos vertę ir padeda festivaliui gyvuoti: sodybos savininkui Rosvaldui Kunickui, Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių kultūros centrui, advokatės Stanislavos Jorudienės kontorai, UAB Danspin, UAB Kajovika, privatiems rėmėjams ir jau braižo planus kitų metų festivaliui. Tad ruoškite gitaras, palapines, kūrybinius projektus, o gal net paramą – ir Daugodai jūsų lauks.

Video ir fotografijų autorė: Sondra