Dpoezijos Šaltinis 2016

Asociacija Dpoezija
Kategorija: 2016

Dainuojamosios poezijos festivalis „Dpoezijos Šaltinis“ – tai kelių mažesnių projektų „Dpoezija susirenka“ ir „Šaltinis“ organizatorių sėkmingo bendradarbiavimo vaisius.
Dviejų dienų stovyklos tipo festivalis vyksta nuostabioje gamtos apsuptyje Dubysos upės slėnyje. Scenoje skamba su gamta harmoningai deranti akustinė muzika – dainuojamoji poezija, aktorinė daina, bliuzas, bosa nova, liaudies muzika. Muzikantai kiekvienais metais sugrįžta į renginio sceną pas jų išsiilgusius klausytojus kaip ir ankstesnių festivalių metu taip ir dabar.

Istorija

Dainuojamosios poezijos šventė "Šaltinis" pasaulį išvydo 1995-siais raseiniškių Albino Stakausko, Dariaus Leveckio ir Vytauto Butkaus iniciatyva. Buvęs seniausiu Lietuvoje kasmetiniu dainuojamosios poezijos renginiu, šis festivalis ilgai džiugino šio žanro gerbėjus. 
Deja, dėl finansinių sunkumų 2009 m. Festivalis surengė paskutinį savo koncertą.
Dpoezija susirenka“ – neformalus dainuojamosios poezijos festivalis. Pradžioje vykę kaip svetainės dpoezija.lt užsiregistravusių muzikantų „mytai“ (liet. susitikimai) nuo 2008 m. virto ant Baltijos jūros kranto, Dzotuose įsikūrusiu stovyklos tipo festivaliu.
Nuo 2015 m. festivalis persikėlė į Raseinius Daugodus, suburdamas „Šaltinio“ organizatorius ir perkeldamas geriausią savo patirtį virto „Dpoezijos Šaltiniu“

Dabartis

2015 m. liepos 18 – 19 dienomis Raseinių r. Daugodų k. vyko dainuojamosios poezijos festivalis „Dpoezijos šaltinis“.
Virš dvidešimties bardų iš visos Lietuvos, susirinkę jaukioje Rosvaldo Kunicko sodyboje, dvi dienas vežimo ratais papuoštoje scenoje džiugino gausiai susirinkusius klausytojus savo kūryba. Vežimo ratas, tai palyginti neskubraus, tačiau tolygaus, kaip upės tėkmė, judėjimo simbolis. Susirinkę kūrėjai, jauni ir nevisai, kurių ne...mažai daliai Dubysos slėnis pažįstamas iš ankstesnių festivalių, taip pat simbolizuoja pastovumą, ištikimybę dainuojamosios poezijos žanrui. Jonas Baltokas, Saulius Lapėnas, Ieva Prūsaitė, Tomas Pupinis, Mykolas Jokubauskas, Dovydas Jovaišas, Darius Leveckis, Rytas Germanavičius, Romualdas Miškinis, Vaidotas Mineikis, Andriejus Radčenko, Michailas Denisenko, Jonas Bagdonavičius, Valerijus Šerelis, Tomas Usovas, Irakli Koiava, Gražina Švėgždė, Alvydas Stalaučinskis, Daiva Šeškauskaitė, Andrius Jokubauskas, Donata Kielaitė, Roman Gorodeckij ir kiti pateikė klausytojų teismui visą jūrą garsų ir jausmų, o klausytojai tikrai neliko abejingi.

2016 m.

Festivalis įvyks liepos 16 - 17 d.