Karolis Rupkus

Karolis Rupkus

Karolis Rupkus - indie muzikos atlikėjas, žurnalistas ir iliustratorius iš Klaipėdos. Karolio kuriamą muziką galima apibūdinti kaip dainuojamosios poezijos bei šiuolaikinės indie muzikos mišinį. K. Rupkaus dainų tekstuose dažniausiai kalbama apie žmonių santykius, o šių tekstų lyrinių herojų istorijas lydi melancholiškos melodinės linijos. Karolio kuriamoje muzikoje jaučiamos labai įvairios muzikinės įtakos: nuo psichodelinio roko iki indie folk ar net pop muzikos stilių. Pats kūrėjas neslepia, kad didžiausią įtaką jo kūrybai padarė tokie atlikėjai kaip Glen Hansard, David Gray, Sting, Travis, Leonard Cohen bei daugelis kitų.

Karolis ne vienerius metus buvo uostamiesčio roko grupės "Arrogantics" balsas, o nuo 2014 metų pradėjo solinę karjerą. Per šį laikotarpį atlikėjas išleido debiutinį albumą "Camera" (2016 m.), kurį palankiai įvertino ir šalies muzikos kritikai, o jo dainos "Soldier Never Cries", "Wine" bei "Don't Hold Your Horses" skambėjo ir užsienio radijo stotyse. 2014 m. Karolio daina "I Will Stop The Time" tapo prekinio ženklo "Merrild" TV reklamos garso takeliu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

2018 m. Karolis Rupkus savo kūrybą plačiau pristatė ir Latvijos publikai tarptautiniame "Sofar Sounds Riga" slaptų koncertų projekte.

Pastaruoju metu atlikėjas daugiau pradėjo kurti gimtąja lietuvių kalbą, o jo dainos "Amsterdamo Naktis", "Ji" bei "Bėk nuoga" dažnai buvo transliuojamos ir vietinių radijo stočių eteryje.