Gintarius Petkus

Gintarius - išties kitoks menininkas. Tai žmogus gyvenantis, ką dainuoja ir lygiai priešingai.
Pirmieji prisilietimai prie stygų atsitiko, sunkiai susitraumavus kairę ranką: trys operacijos, raumenų bei pirštų nervų atrofija, nebegalėjimas lankyti mokyklos ir pan. Chirurgo patarimu jis ėmėsi groti, o pirmasis jo coveris buvo - 'Vai tu Pašvilpauki, Bernioke'.

Pamažėl mankštinosi ranka, stiprėjo riešas ir per sekančius 10-15 metų atgijo pirštai. Atgijo ir muzika, keliavusi per autoriaus gyvenimą greta, - nuo stalo dainų, tūkstantinės tarybinių plokštelių kolekcijos, lankytų pramoginių šokių, muzikos pavasarių ir t.t., iki vieną rudens dieną..

.. ištinka emegracija ir ilgainiui Tėvynės ilgesys ima dešine ranka užrašinėti pirmąsias savos kūrybos eilutes. Muzikoje - akordų nežinantis bei natų nepažįstantis - savamokslis Gintarius buvo pastebėtas garsaus dainininko Nojaus (Dariaus Milerio) iš senosios grupės 'Airija' ir vėliau kviečiamas atlikti autorinę kūrybą. Viena ryškiausių tokiu akimirkų buvo minint Vytauto Kernagio atminimą Dubline, kur Gintarius pristatė savo pirmąją rimtą ir liūdną dainą 'Jo Lūpomis'. Kiek vėliau su Jura, jis išleido bendrą akustinį albumą 'Tau Iš Širdies', kuriuo parėmė onkologinėmis ligomis vargstančius vaikus Lietuvoje.

Tėvų mirtys grąžino autorių į Tėvynę, o čia viskas ir pasipylė. 12 metų emigracijos atėmė iš atlikėjo galimybę artimiau susipažinti bei pamėgti panašaus braižo muziką, tokią kaip Dariaus Žvirblio, Domanto Razausko, Andriaus Zalieskos ir kitų, ką grįžęs jis ir suskuba padaryti - atsigriebti prarastą.

Šiandien Gintarius - jau dviejų albumų šeimininkas ir kaip jis pats pasakys, "kadangi pirmasis vadinosi 'Tau Iš Širdies', tai antrąjį pavadinau - 'Bet Kam Bet Kaip'. Albume autorius kreipia dėmesį į šiandieną, apdainuojami įvairūs rūpesčiai, susiję su žemės netausymu, sociumo dviveidiškumu, kanapės kultūra, meilės santykiais, karo beprasmybe ir daugybe kitų.

".. žinau, kad rugsėjo 15 dienai būsiu išleidęs trečią autorinį albumą, noriu tai įgyvendinti antrosios Motinos vardan.. ", sako Gintarius. Šiuo metu jis aktyvus dainuojamosios poezijos dalyvis, dainų autorius, festivalių organizatorius (Klaipėdos Kanų festivalio, dPoezijos Šaltinio, Plungės Bardų Sueigos, ir kt.).
Šiemet atlikėjas atveža programą kurioje ketina sugroti naujų dainų iš būsimo albumo bei pristatyti jaunutę, bet išties talentingą autorę bei vokalistę iš Kauno - Aureją Mei. Kaip ji pati sako: "esu modernaus folkloro muzikos kūrėja ir atlikėja". Pridėsime, kad ji, beje, ir unikali dailininkė. Antrajame Gintariaus albume Aurėja švelniu balsų pildo pritariantįjį vokalą bei paliečia ne vieno širdį.

- - - -

Pagarbiai
Gintarius

dain 1

dain 1

dain 1

dain 1

dain 1

dain 1

dain 1

dain 1

dain 1