Erika Petunovienė (Erica AYTE)

Erika Petunovienė (Erica AYTE), išsilavinimas: Lietuvos edukologijos universitetas, Kultūros ir meno edukologijos instituto, technologijos ir dailės magistras. Tik prieš kelias savaites iš meno simpoziumo pietų Italijoje grįžusi menininkė yra surengusi 9 personalines parodas, prieš pusmetį, organizatorių kvietimu dalyvavo meno simpoziume Indijoje. Šie metai nenusileidžia aktyviu dalyvavimu parodose bei kūryba nei praėjusieji, kai Erika Petunovienė aktyviai dalyvavo parodose Lietuvoje, šiais metais didžioji dalis parodų suplanuotos užsienyje. Šiais metais Graikijos meno savaitės tarptautinės parodos metu, Erikos Petunovienės pelnė kelis „Avangardo“ nominacijos diplomus. Jos kūryba apkeliavo įvairias šalis: nuo Vokietijos, Slovėnijos, Švedijos iki Australijos ir kt. Šį rudenį tarptautinės vertinimo komisijos atrinkta dalyvauti prestižinėje tarptautinėje parodoje, 12-oje Florencijos bienalėje, kur pristatys savo kūrybą.
Menininkės paveikslų koloritas yra intensyvus, dažnai naudojami kontrastingi spalvų sąskambiai, todėl abstraktūs paveikslai yra orientuoti į dinamišką įspūdį, o ne pusiausvyrą ir ramybę. Autorės naudojamas spalvų koloritas atliepia šių dienų žmogaus aplinką, kurioje gausu ryškių spalvų, blizgesio bei prieštaringų dermių. Pasirinkus skirtingas priemones bei technikas Erika Petunovienė kuria paveikslus aktualiomis temomis išryškindama ne problemą, o atskleisdama paveiksluose jos sprendimo būdus.
Menininkės kūryboje jungiamos dvi mus veikiančios įtakos ‒ išorinė (žmonių veiksmai, gamta, išoriniai įvykiai) ir vidinė (mintys, jausmai, emocijos, nuotaikos ir elgesys). Ši visuma, savyje talpinanti abu – esamą ir nematomą – pasaulius, lyg kosminė siela, energija persmelkta tiek gamtos, tiek žmonijos gyvenimo, menininkės sujungiama ir užfiksuojama (įtapoma) paveiksluose.

erika 1

erika 1

erika 1

erika 1