Festivalio "Senamiesčio Žiogas" atidarymo koncertas!

Dpoezija Lt
Kategorija: Koncertai

Vasarą, jau šeštus metus iš eilės, senamiestis prisipildo gitaros garsų, bardų dainų ir nuoširdaus klausytojų juoko. Jau tradicija tapęs Kauno miesto renginys „Senamiesčio Žiogas", savo ištikimus lankytojus ir visus dainuojamosios poezijos mylėtojus birželio 2 d. 18 val. kviečia į pirmąjį vasaros sezono koncertą.

Jums koncertuos:

Andrius Kaniava

Grupė "Saulės Broliai"

Eglė Sirvydytė

Akvilė ir Rokas

ANDRIUS KANIAVA - visada jaunas bei žavingas Keistuolių teatro aktorius, dainininkas, tekstų autorius, kompozitorius ir režisierius, visus užkrečiantis ir žavintis savo gera nuotaika ir visiems puikiai pažįstamomis dainomis. Kaniavos gerbėjai jau žino, kad išgirdus Andrių sakant „o dabar labai rimtai, be juokų" netrukus teks kvatoti iš dar vieno aktoriaus sąmojo, tad koncertuose niekada netrūksta juoko bei plojimų ir nenuostabu, jog už atlikėjo nuoširdumą gerbėjai dėkoja atsistoję ir nenori išleisti iš scenos. Atlikėjas „Senamiesčio Žiogo" klausytojus džiugina jau šeštus metus ir šį kartą žiūrovams žada staigmeną pasirodydamas scenoje ne vienas.

Savo šviesą ir šilumą Senamiesčio Žiogo scenoje taip pat skleis grupė „SAULĖS BROLIAI", festivalio klausytojus džiuginantys ne pirmą kartą. „Saulės broliai", tai - Saulius Petreikis, klausytojams taip pat pažįstamas Dėdės Semo pravarde, jo brolis Donatas Petreikis, grojantis gitara  bei saksofonu, bosinės, akustinės gitaros bei smuiko meistras Tadas Dešukas, akordeonistas Audrius Pazniokas bei perkusija ir būgnais grojantis Vytis Vainilaitis. Klausytojams ši profesionalių muzikų kompanija žada švelnių vokalų palydėtas nuoširdžias balades, ugningas keltiškas melodijas ir armėniško duduko tembrą, indiško bansūrio lengvumą, nukeliantį į dykumas bei erdvų trimito garsą, nuskraidinantį mėnulio ir žvaigždžių link, ir visa tai kartu su tekstais, kviečiančiais svajoti, susimąstyti ir iš naujo atrasti grožį paprastuose dalykuose. Tokia - Saulės Brolių muzika.

Abejingų nepaliks ir trečioji festivalio dalyvė, aksominio balso savininkė - EGLĖ SIRVYDYTĖ, savo balsu prikaustanti kiekvieną klausytoją. Atlikėja gerai pažįstama dainuojamosios poezijos mylėtojams kaip išskirtinio balso savininkė, gitaristė, smuikininkė ir dainų autorė, taip pat dar grojanti fortepijonu, nesustoja ties bardų žanrui būdingu teksto išryškinimu ir tokį pat didelį, ar galbūt net didesnį dėmesį skiria muzikai. Jos išskirtinis vokalas varijuoja nuo aukštų garsų ir charizmatiškų šūksnių iki ramaus meditacinio kuždesio. Eglė ne tik vokalistė, bet ir kompozitorė, sukūrusi muziką modernaus šokio spektakliui "Mono Tyla", spektakliui "Atėjau, pamačiau, negalėjau".

Kaip ir kasmet, festivalio tradicija - žiūrovams pristatyti ir jaunuosius, dar mažai patyrusius dainuojamosios poezijos atlikėjus. Šiais metais, atidarymo koncertą pradės talentingi ir labai spalvingi atlikėjai AKVILĖ IR ROKAS.


Jaukią kiemelio aplinką pagrąžins keramikos darbų paroda po atviru dangumi bei kiemelyje vyksiančios kūrybos namučių „Vėjų fėja" organizuojamos meno dirbtuvės jauniausiems koncerto klausytojams. „Senamiesčio Žiogas" vėl laukia visų išsiilgusių dainų su šypsenomis, vaikiško nuoširdumo, Senamiesčio pavėsio, gitarų muzikos skambesio, vakarojimo tradicijos ir muzikos su tikrais tekstais.