Nualmėjo „dpoezijos Šaltinis 2015“

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

images/articles/622/DSC_1194.jpg

2015 m. liepos 18 – 19 dienomis Raseinių r. Daugodų k. vyko dainuojamosios poezijos festivalis „dpoezijos Šaltinis“.

Virš dvidešimties bardų iš visos Lietuvos, susirinkę jaukioje Rosvaldo Kunicko sodyboje, dvi dienas vežimo ratais papuoštoje scenoje džiugino gausiai susirinkusius klausytojus savo kūryba. Vežimo ratas, tai palyginti neskubraus, tačiau tolygaus, kaip upės tėkmė, judėjimo simbolis. Susirinkę kūrėjai, jauni ir nevisai, kurių ne...mažai daliai Dubysos slėnis pažįstamas iš ankstesnių festivalių, taip pat simbolizuoja pastovumą, ištikimybę dainuojamosios poezijos žanrui. Jonas Baltokas, Saulius Lapėnas, Ieva Prūsaitė, Tomas Pupinis, Mykolas Jokubauskas, Dovydas Jovaišas, Darius Leveckis, Rytas Germanavičius, Romualdas Miškinis, Vaidotas Mineikis, Andriejus Radčenko, Michailas Denisenko, Jonas Bagdonavičius, Valerijus Šerelis, Tomas Usovas, Irakli Koiava, Gražina Švėgždė, Alvydas Stalaučinskis, Daiva Šeškauskaitė, Andrius Jokubauskas, Donata Kielaitė, Roman Gorodeckij ir kiti pateikė klausytojų teismui visą jūrą garsų ir jausmų, o klausytojai tikrai neliko abejingi.

Kas tas „Šaltinis“? Kodėl jis „dpoezijos“, o ne paprasčiausiai „poezijos“? Kas ta „dpoezija“? Tokie klausimai tikriausiai kilo ne vieno, užsukusio į šitą festivalį, galvoje.

Dainuojamosios poezijos šventė "Šaltinis" pasaulį išvydo 1995-siais raseiniškių Albino Stakausko, Dariaus Leveckio ir Vytauto Butkaus iniciatyva. Buvęs seniausiu Lietuvoje kasmetiniu dainuojamosios poezijos renginiu, šis festivalis ilgai džiugino šio žanro gerbėjus. Paskutinis „Šaltinis“ nualmėjo jau tolimais 2009 metais ir atrodė liks tik kaip gražus prisiminimas dalyvių ir klausytojų širdyse.

Internetinės svetainės dpoezija.lt, kurioje poetiškos sielos ir bardiškos dvasios žmonės publikuoja poezijos tekstus bei dainuojamosios poezijos kūrinius, narių susibėgimai „dpoezija susirenka“ pavadinimu, minėtos svetainės įkūrėjo Jono Baltoko sumanymu prasidėjo 2008-aisiais prie jūros Girulių pušyne. Smėlis, jūra, pušynas buvo geriausios dekoracijos improvizuotai festivalio scenai šešetą metų. Jeigu festivalis būtų buvęs bevardis, tai žodžiai „basas bardas ant smėlio“ galėjo būti ir jo devizu, ir pavadinimu.

Šie renginiai 2015 m. liepos 18 d. Raseinių rajone, Daugodų apylinkėse, kaip du upokšniai susiliejo į ilgiausiai mūsų šalyje egzistuojantį bardų muzikos festivalį "dpoezijos Šaltinis". Šio renginio pagrindinis kapitalas ne pinigai, o draugai. Vieni iš jų prisidėjo pinigais, kiti darbais, idėjomis. Jiems visiems didelis ačiū. Renginio vietos šeimininkams ir mecenatams Redai ir Rosvaldui Kunickams, renginio organizatoriams Arminui Elijošiui, Jonui Baltokui ir Tomui Pupiniui, kitiems rėmėjams, pagalbininkams, atlikėjams ir klausytojams, bendromis pastangomis pavyko Dubysos regioninio parko pašonėje sukurti jaukų festivalį, kuris nors ir baigėsi, tačiau ketina sugrįžti, tad kitais metais visus kviečiame į „poezijos Šaltinį 2016“.

Savaitraštis "Alio Raseiniai"

Video reportažas