Labdaros koncertų ciklas "Padėsime augti"

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

Tai – dainuojamosios poezijos atlikėjų, bardų, kitų, norinčių prisijungti, muzikos koncertai, kurie skirti surinkti truputį lėšų dviems tikslams: Vilniaus Valdorfo pedagogikos bendruomeninio darželio „Namelis medyje“ tėvų paramos fondui bei Vilniaus Valdorfo mokyklos renovacijos nuosavam indėliui.
Valdorfo pedagogika – netradicinė, bet valstybės oficialiai pripažįstama alternatyvi pedagogikos sistema, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas vaiko kūrybinių galių ugdymui, jo santykiui su gamta, neskubiam ir giliam vaikystės išgyvenimui. Valdorfo pedagogikos judėjimas jau dvidešimt metų daugiausiai vyksta bendruomeninių iniciatyvų pagrindu. Pavyzdžiui, Vilniaus Valdorfo mokykla (ViVa) yra viešoji įstaiga (t.y. – nevalstybinė, pelno nesiekianti institucija), kurią jungtinėmis pastangomis valdo ir prižiūri pedagogai ir tėvai. Lygiai taip pat veikia darželis „Namelis medyje“. (Tiesa, pastaruoju metu Valdorfo pedagogikos srityje atsirado ir komercinių projektų (vaikų darželių), tačiau šie koncertai neturi nieko bendro su jais). Kaip minėta, koncertų metu surinkta parama bus skirta dviems tikslams:
Bendruomeninio darželio „Namelis medyje“ tėvų paramos fondui. Šis fondas yra skirtas iš dalies paremti tėvus, kurie norėtų leisti vaikus į šį darželį, tačiau to negali padaryti dėl finansinių sunkumų. Tokių šeimų prašymai svarstomi darželi valdymo institucijų (tėvų ir pedagogų tarybos) Parama darželyje taip pat organizuojama ieškant „šeimų globėjų“: pvz., užsienio šeimos prisiima globoti lietuvių šeimą, naudojamasi 2 proc. parama ir pan.
ViVa mokyklos renovacijos nuosavam indėliui surinkti. Mokyklos patalpų būklė yra labai prasta, kadangi mokykla veikia kapitaliai neremontuoto kažkada buvusio darželio patalpose. ViVa mokykla laimėjo renovacijos paraiškų konkursą ir iš valstybės gavo 2 mln. Lt renovacijai vykdyti, tačiau taip pat reikalingas 15 proc. indėlis, kurį mėginama surinkti pačiais įvairiausiais keliais (pvz., ieškoma aukotojų, tėvai prašomi teikti neprocentines paskolas ir kt.).
Taigi, nei vienas litas, kurį paaukotų koncerto klausytojai, nenukris į niekieno kišenes pelno, atlyginimų ar panašiu pavidalu. Jie prisidės prie mokyklos atnaujinimo ir tėvų galimybių leisti vaikus į darželį.
Koncertai vyktų ViVa mokyklos (Geležinio Vilko g. 23, Vilnius (http://www.vivamokykla.lt/kontaktai.html) aktų salėje (maždaug turbūt įsivaizduojate buv. darželių aktų salės dydį? Galite jį pasižiūrėti ir nurodyto puslapio galerijoje), kurioje telpa apie 70 klausytojų. Taigi, jie bus itin kameriniai, ir, tikėsimės, ypatingai jaukūs.  Vieno koncerto metu planuojama, kad turėtų pasirodyti 4 atlikėjai/kolektyvai, su maždaug 20 minučių programa. Būtų be galo gerai, kad atlikėjai parengtų bent 1 vaikišką dainą, kadangi tikėtina, jog tarp klausytojų bus vaikų. Tuo pačiu perspėjame atlikėjus, kad LATGA-A ir panašūs cerberiai budi (o mes nelabai norime turėti su jais reikalų), todėl reikėtų autorinės kūrybos, t.y. – open licence pobūdžio. Atlikėjams honorarai mokami nebus, bet mokinių ar mokytojų kepto pyrago (o jie tą daryti oi kaip moka!) ir arbatos nepritrūks 
Pirmojo planuojamo koncerto data – gegužės 20 d., penktadienis, 18 val.
Norintys dalyvauti šiame cikle rašykite el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Norintys pagelbėti organizuojant – rašykite tuo pačiu. Norintys ko nors paklausti, susijusio su šia iniciatyva – taip pat.
Ir tėvai, ir vaikai jums bus be galo dėkingi.