Ant Marių kranto šviesas įjungs "Švyturio menų dokas"

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

Nauja kultūros oazė - „Švyturio menų dokas" - prie Danės krantinės Klaipėdoje prisišvartuos jau gegužės 1-ąją, šeštadienį. Durys iš "Memelio miesto" angarų į miestą bus atvertos su „Gatvės Muzikos Dienos" scena ir atidarymo koncertu, kuriame grupės iš Latvijos bei Estijos.

Dirbtuvėse remontuos uostamiesčio kultūrą

Pagrindine naujųjų „dokininkų" komandos idėja tapo industrinės erdvės - buvusio laivų remonto įmonės, o dabar projekto partnerio „Memelio miestas" angaro bei šalia esančios krantinės - pritaikymas kultūrinei veiklai. Taip tikimasi suteikti ne tik naują kokybę Klaipėdos miesto įvaizdžiui, stokojančiam atvirų erdvių menui bei jo kūrėjams, bet ir patenkinant vis augančius auditorijus poreikius.

Laisvę ir demokratiją visoms kultūros ir meno išraiškoms deklaruojantys „Švyturio menų doko" iniciatoriai planuoja įvairiausio pobūdžio muzikinius, teatro, kino, madų renginius bei edukacinius ir tarpdisciplininius projektus.

„Siekiame sukurti gyvybingą, ištisus metus veikiantį senamiesčio traukos centrą, išskirtinę, industrinę aurą išsaugojusią kultūrinę erdvę, kurioje organizuojami renginiai būtų efektyvesni už tradicinių kultūros įstaigų siūlomus veiklos standartus ir produktus",- teigė idėjos bendraautorius Valdas Puidokas.

„Švyturio menų doką" sudaro dvi erdvės: mažoji ir didžioji salės, kurias galima eksploatuoti tiek bendrai, tiek atskirai. Didžioji salė turės išskirtinumą, kuriuo šiuo metu negali pasigirti nė viena Klaipėdos miesto salė: ją bus galima eksploatuoti itin didelio pobūdžio renginiams, galintiems priimti iki 1200 stovinčių arba 700 sėdinčių žmonių.

Vasarą ant Kuršių marių kranto, šalia Švyturio menų doko, bus įrengta dinamiška laisvalaikio pramogų zona, kurioje kasdien vyks renginiai po atviru dangumi, bus galima pajudėti paplūdimio tinklinio arba petankės žaidimo aikštelėje, stebėti saulėlydį drybsant šezlonguose ar hamakuose.

Atidarymas truks beveik parą

„Švyturio menų dokas" startuos jau vidurdienį, ant Danės krantinės įrengtoje Gatvės Muzikos Dienos" lauko scenoje, kur iki pat vakaro nemokamai bus galima stebėti 15-os akordeonistų ansamblio, grupių „Karo Stovis", „The Gun", „NextDoor", „Flaer", „Delyro", elektroninės muzikos kūrėjo IJO bei jam talkinsiančios gatvės šokių studijos „Ufas" pasirodymus.

Su pagrindiniu atidarymo koncertu, prasidėsiančiu 21 val., bus simboliškai paminėta ir dar viena svarbi šventė - Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena. Akcentuojant pastarąją datą, ant scenos  muzikuos po vieną grupę iš visų trijų Pabaltijo valstybių, kartu įsiliejusių į Europos Sąjungos šalių šeimą.

Pasirodymą pradės estai „Ewert and the Two Dragons", akustinės „indie" scenos atstovai, muziką kuriantys vos keletą metų, o debiutinį albumą „The Hills Behind The Hills" išleidę praėjusį spalį ir jau nusipelnę kritikų bei tarptautinių festivalių dėmesio.

Kaimynus pakeis kolektyvas iš Latvjos „Tribes of the City", gyvuojantis nuo 2003 m. Tai vieni žinomiausių Pabaltijo altrenatyvaus roko kūrėjų, 2007-asiais nominuoti MTV Europos muzikos apdovanuojimuose, kaip geriausia Baltijos šalių grupė. „Shoegaze" stiliumi spalvinamas septynetas dažnai tituluojamas aplenkusiu laiką. Savo sąskaitoje latviai turi jau tris albumus, kurių naujausią „Recipe of the Golden Dream" jie patys vadina jausmų kolekcija, o norintiems jį suprasti, siūlo prisiminti vaikystės sapnus.

 Pagrindinį koncertą, bet ne atidarymo šventę, užbaigs „Empti", kurių pristatinėti nebūtina. Trumpam kadaise išsiskirstę ir prieš porą metų dar geresniais sugrįžę, jie vis dar lieka nepriekaištingo muzikinio skonio garantu Lietuvos scenai.

 Po vidurnakčio „Švyturio menų doko" sienų tvirtumą galės išbandyti ir „Gatvės Muzikos Dienos" dalyviai, kurie prisijungs prie bendro „jam session", greičiausiai užsitęsiančio iki paryčių.

„Švyturio menų dokas" įsikūręs Klaipėdos centre, „Memelio miesto" teritorijoje (Naujoji Uosto g. 3). Įėjimas - iš Šiaurės rago. Kaimynystėje: senamiestis, „Senoji prieplauka". Angaras ribojasi su rekonstruota dešiniąja Danės upės krantine, kur upė įteka į Kuršių marias.

Įėjimo kaina į vakarinę dalį - 20 litų.

http://www.facebook.com/svyturio.menu.dokasVieta: Klaipėdos miesto centras, Šiaurės ragas, „Memelio miesto" teritorija (Naujoji Uosto g. 3).

Pagrindinė idėja: Renovuoti ir kultūrinei veiklai (festivaliui, koncertui, spektakliui, šokiui, kinui, konferencijai, kita) pritaikyti buvusį laivų remonto įmonės ANGARĄ bei šalia esančią krantinę.

ŠVYTURIO MENŲ DOKAS - tai atvira ir demokratiška, reprezentacinė Klaipėdos miesto vieta, neatsiejama Klaipėdos miesto įvaizdžio dalis, tokia pat strateginė kaip ir Teatro aikštė, fizinis ir simbolinis ženklas, turizmo traukos centras. Tai nauja erdvė visoms įmanomoms kultūrinėms veikloms ir jų operatoriams: muzikai, teatrui, kinui, šokiui, madai, įvairaus žanro festivaliams, konferencijoms ir edukaciniams užsiėmimams, tarpdisciplininiams projektams.

Švyturio menų doko pastato bendras plotas: 1100 kvadratinių metrų.

Pasiekiamumas: Miesto centras, pasiekiamas nuosavu ir viešuoju transportu.

Kaimynystėje: Senamiestis, „Senoji prieplauka", angaras ribojasi su rekonstruota dešiniąja Danės upės krantine, kur upė įteka į Kuršių marias.