Dainuojamosios poezijos vakaras Auloje su Povilu Girdeniu ir paslaptingaisiais svečiais iš Dzūkijos- kolektyvu "Kukumbalis"

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

2009 Liepos 5d. (Sekmadienis) 20.00 val. „Aulos" didžiajame kieme (Pilies g. 11, Vilnius)

„Dainuojamosios poezijos vakaras Auloje"

Liepos mėnesio pirmąjį sekmadienio vakarą (Liepos 5d.) praleiskime kartus su Povilu Girdeniu ir paslaptingaisiais svečiais iš Dzūkijos- kolektyvu „Kukumbalis"

Povilas Girdenis- vaikystėje dainavo "pionierių" chore, grojo birbyne dainų ir šokių ansamblyje "Ugnelė". Bedainuodamas, beraliuodamas, susižavėjo taip vadinama „estradine muzika", o vaikystei besibaigiant - tais laikais pačiu baisiausiu žanru - roku. Birbynės raliavimą iškeitęs į gitaros brazdinimą, būdamas gerai besimokančiu ir gerai (kartais - patenkinamai) besielgiančiu mokiniu, atliko pirmuosius dainų kūrimo bandymus. Pirmą pakankamai brandžią (iki šiol koncertuose skambančią) dainą, pagal tragiško likimo ir šviesios atminties poeto Rimo Buroko eiles, sukūrė tarnaudamas tuometinėje „nenugalimojoje, raudonojoje" armijoje.

Ilgus metus grojo gitara, bosine gitara, kontrabosu įvairiausiose bliuzo ir roko grupėse, tačiau vėliau, pavargęs nuo decibelų pertekliaus ir kolektyvinio kūrybinio proceso minusų, ištarė „Tylų sudie" buvusiems kolegoms - bliuzmenams bei rokenrolininkams ir ėmėsi žanro, kurį dažnokai vadiname „autorine daina", o dar dažniau - "dainuojamąja poezija".

Jau ne vienerius, ne dvejus, ne trejus ir netgi ne ketverius metus koncertuoja muzikos klubuose, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Yra sukūręs daugybę dainų pagal savo paties, poetų Aido Marčėno, Rimo Buroko, Josifo Brodskio eiles, žemaitiškų dainų pagal savo tėvo Alekso Girdenio parašytus eilėraščius.

Aktyviai dalyvauja asociacijos „Bardų klubas" veikloje, projekto „Bardų žygis per Lietuvą" meno vadovas.

 

Kukumbalis"- Siekiant giliau pažinti Lietuvos etninę kultūrą, orientuojantis į Dzūkijos etninį regioną, jaučiant atsakomybę už tradicinės kultūros likimą ir jos integraciją į modernųjį gyvenimą 2000 metais įkurtas Merkinės jaunimo entuziastų klubas „Kukumbalis", kuris peraugo į visuomeninę organizaciją.

Plėtodamas savo veiklą įvairom kryptim. pastaruoju metu Kukumbalis įgavo kelis pavidalus. Vieną iš jų vis dažniau galima aptikti dainuojamosios poezijos karalystėje su gitara rankose.

 

Bilieto kaina- 10 Lt, studentams , moksleiviams ir senjorams-5 Lt, vaikams iki 14 metų- nemokamai.