Deimantinis Povilo Girdenio autorinių dainų vakaras

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

2009 gegužės 12d., bliuzo klubo "Aula" kiemelyje (Pilies g. 11, Vilnius),  20,30 val.

Povilas Girdenis gimė pakankamai seniai. Vaikystėje dainavo "pionierių" chore, grojo birbyne dainų ir šokių ansamblyje "Ugnelė". Bedainuodamas, beraliuodamas, susižavėjo taip vadinama „estradine muzika", o vaikystei besibaigiant - tais laikais pačiu baisiausiu žanru - roku. Birbynės raliavimą iškeitęs į gitaros brazdinimą, būdamas gerai besimokančiu ir gerai (kartais - patenkinamai) besielgiančiu mokiniu, atliko pirmuosius dainų kūrimo bandymus. Pirmą pakankamai brandžią (iki šiol koncertuose skambančią) dainą, pagal tragiško likimo ir šviesios atminties poeto Rimo Buroko eiles, sukūrė tarnaudamas tuometinėje „nenugalimojoje, raudonojoje" armijoje.
Ilgus metus grojo gitara, bosine gitara, kontrabosu įvairiausiose bliuzo ir roko grupėse, tačiau vėliau, pavargęs nuo decibelų pertekliaus ir kolektyvinio kūrybinio proceso minusų, ištarė „Tylų sudie" buvusiems kolegoms - bliuzmenams bei rokenrolininkams ir ėmėsi žanro, kurį dažnokai vadiname „autorine daina", o dar dažniau - "dainuojamąja poezija".
Jau ne vienerius, ne dvejus, ne trejus ir netgi ne ketverius metus koncertuoja muzikos klubuose, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Yra sukūręs daugybę dainų pagal savo paties, poetų Aido Marčėno, Rimo Buroko, Josifo Brodskio eiles, žemaitiškų dainų pagal savo tėvo Alekso Girdenio parašytus eilėraščius.
Aktyviai dalyvauja asociacijos „Bardų klubas" veikloje, projekto „Bardų žygis per Lietuvą" meno vadovas.

Vakarą praleisime jaukiame kiemelyje po atviru dangumi, mėgausimės paskutiniais vakaro spinduliais ir jaukia atmosfera.

Bilieto kaina 10 lt. studentams ir moksleiviams 5 Lt.

daugiau informacijos apie mūsų organizuojamus renginius rasite www.deimantupiramide.lt