"Adios" koncertas Kaune

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

Iki kitų metų aukštai į antresoles užkėlus Kalėdinius žaisliukus ir girliandas vis dėlto norisi pajusti šventišką atmosferą? Tuomet sausio 16 d. 19 val. Dainuojamosios poezijos palėpė kviečia apsilankyti Kauno Valstybinio Dramos Teatro  Parketinėje salėje, kur, nupūtusi nuo instrumentų dulkes ir prisiminusi ilgą laiką nedainuotus kūrinius Jūsų lauks seniai girdėta ir išsiilgta komanda „Adios", kurioje - Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis.

 

Pradėjusi kartu koncertuoti prieš 10 metų, dviejų aktorių ir muzikanto kompanija netruko susirasti vietą dainuojamosios poezijos mylėtojų širdyse. Išleidusi  albumą „Virš debesų", surengusi ne vieną sėkmingą koncertą grupė ilgą laiką nekoncertavo, tad Kauno publika taps savotiško atgimimo liudininkais. Atviros, tikros, savos kūrybos S. Barekio, O. Ditkovskio dainos, kitų poetų tekstai ir jautrus, ypatingas A. Kulikausko akomponavimas padarys tamsų sausio vakarą šviesiu ir jaukiu.

 

Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis - Jaunimo teatro aktoriai, priklausantys legendiniam D. Tamulevičiūtės „dešimtukui" dainuoja nuo studijų laikų. Koncertavę ir kartu su Kostu Smoriginu garsiajame „Aktorių trio" nevengia ir autorinių koncertų. Neseniai išleidęs albumą „Svečias" Saulius Bareikis sako, jod koncertuose lipą į sceną vaidinti pats save.

 

Andrius Kulikauskas - lietuvių kompozitorius, aranžuotojas pasipuošęs garsiąja ševeliūra, buvo populiaraus estradinio ansamblio „Vilniaus aidai" muzikantas ir vadovas, vėliau su maestro Vytautu Kernagiu įkūrė „Dainos teatrą", ne vienerius metus bendradarbiauja su "Keistuolių" teatru, kuria muziką filmams ir spektakliams, koncertuojantis ir vienas, ir su kitais atlikėjais.

 

Olegas Ditkovskis - tamsiaplaukis muzikantas nužvelgia publiką, salėje dar tvyro ką tik nuskambėjusių plojimų aidas. Pasigirsta visus atsidusti priverčiantys žodžiai... „Aš mylėjau tave tau nežinant, tau nežinant tave aš myliu..." - šnabžda Olegas Ditkovskis. Šis 1955 metais Vilniuje gimęs ir daug scenų šturmavęs aktorius niekaip nepaliauja ieškojęs dar nepramintų kūrybos kelių, neišgirstų melodijų ir dar neatrastų minčių. Pradėjęs nuo, kaip pats sako, „virtuvinių dainų", šiuo metu pristato naują programą su Sauliumi Bareikiu, o vakarai muzikuojant su Neda Malūnevičiūte jau daug laiko džiugina klausytojų ausis, tik, deja, Palėpės dar nepasiekė. Olegui dainoje svarbiau muzika, o jo dainose dažniausiai girdėti H. Radausko, A.A. Jonyno, S.Gedos, R. Danio ir S. Bareikio žodžiai. Tačiau savo muzikos dainuojamąja poezija jis nevadina, jas įvardija tiesiog dainomis... Riešutai žydi, kai uždainuoja šis bardas.

Gabrielė Lenkauskaitė „Dainuojamosios poezijos palėpė"