Dvi su puse valandos atvirumo

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

Praūžus Kalėdinei karštinei, pralėkus pačioms Kalėdoms, jei vadovautis matematiniu tikslumu - tai ketvirtą Kalėdų dieną, Raseinių kultūros centro mažojoje salėje Bardų klubas surengė Kalėdinį koncertą „Bardų Kalėdos", kurio metu buvo pristatyta naujoji klubo internetinė svetainė.

Iš anksto buvo aišku, kad šis koncertas - pristatymas bus įdomus ir žiūrovams, ir patiems atlikėjams. Įdomus tiek formos, tiek turinio atžvilgiu, kadangi buvo atsisakyta tradicinio atlikėjų ėjimo į sceną „po vieną" principo, be to - pagrįstai tikimasi, kad nemaža dalis Bardų Kalėdų proga atliks ką nors tokio niekam negirdėto, kaip ne kaip - stebuklų metas ir tie stebuklai veikia net pačius didžiausius racionalistus ir gūdžiausius skeptikus.

 Koncerto meninė dalis buvo patikėta vienam iš Bardų klubo aktyvistų - Andriui Jokubauskui, kuris ryžosi paeksperimentuoti. Atklikėjai suskirstyti grupelėmis po du ar po tris ir scenoje dainavo paeiliui po dainą. Visa tai suteikė daugiau dinamikos ir jaukumo. Kaip prieš koncertą buvo juokaujama - trūko tik laužo vidury scenos.

Tyromis kalėdinėmis nuotaikomis spinduliavo kunigo Erasto Murausko trio. Žaismingai, vėjavaikiškai, bet tuo pačiu ir profesionaliai pasirodė nuolat tobulėjantis merginų trio „Trys sekundės". Kaip visada solidžiai savo dainas atliko Darius Leveckis, Saulius Lapėnas, Albinas Stakauskas, negirdėtomis, naujomis dainomis nudžiugino Kastytis Petryla, Povilas Girdenis, Jonas Baltokas, smagų siurprizą pateikė Jonas Bagdonavičius, Andriaus Jokubauskas ir Justina Dešriūtė, stichiškai susibūrę į ansamblį ir atlikę „sunkiojo flamenko" elementais papuoštą kūrinį „Manuela".

Neapsieita be atradimų: šauniai debiutavo Bardų klubo koncertų naujokai - Marijus Liakas su seserim ir Justina Dešriūtė.

Bene pagrindinis ir svarbiausias Bardų dainos požymis - atvirumas, šį kartą sklido ne tik iš scenos, bet ir iš ekrano, kuriame koncerto metu buvo demonstruojami nebylūs užkulisių ir repeticijų vaizdo įrašai, nufilmuoti praėjusio Bardų žygio per Lietuvą metu. Čia galima buvo išvysti ir susirūpinusius repetuojančių atlikėjų veidus ir rimtas „begarses" diskusijas, ir smagius šėliojimus, žodžiu - visa tai, kas paprastai lieka už kadro ir neretai nuo žiūrovų būna slepiama „po devyniais užraktais".

Taigi, 2008-ieji, kurie įeis į Bardų klubo istoriją kaip labai aktyvūs, spalvingi, kupini gerų emocijų metai, juda link iškilmingo finišo. Smagu, kad jie buvo palydėti Kalėdiniu koncertu Bardų Klubo gimtajame mieste. Su naujais metais!

Povilas Girdenis