DPoezija.lt susirenka prie jūros

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos

Dainuojamoji poezija. Bardai. Dabar jau dažnai galima sutikt šiuos žodžius spaudoje, internete. Nieko nebestebina vykstantys dainuojamosios poezijos festivaliai, bene kas savaitę vykstantys koncertai. Taip pat neretai sutinkame ir terminą dpoezija. Turbūt visiems aišku, kad tai - dainuojamosios poezijos trumpinys. Tačiau ar visi žino iš kur jis atsirado?


O aš žinau. Žinau jau trejus metus. Maždaug tiek laiko prabėgo nuo to, kai pirmąkart užsukau ir užsilikau internetiniame puslapyje www.dpoezija.lt. Pats puslapis jau skaičiuoja ketvirtuosius savo gyvenimo metus. Ne šiaip egzistavimo, o aktyvaus gyvenimo, kurio galėtų pavydėt kai kurie internetiniai pažinčių portalai. Aktyvus veiksmas vyksta dabar, tačiau kaip ir viskas mūsų gyvenime, tai ir puslapis pradžioje, tik pamažu gaudė pagreitį. Prieš ketverius metus Jonas Baltokas sugalvojo ir savo rankom sukūrė šį puslapį. Sukūrė tam, kad jaunieji kūrėjai, kurie neranda kur ir kaip skleisti savo dainas, galėtų talpinti jas dpoezijoje.
Ir pradėjo. Ir talpino. Ir daug. Jau dabar puslapyje yra patalpinta apie 1000 dainų. Ir viskas nemokamai. Puslapis sparčiai populiarėjo, registruotų vartotojų daugėjo. Kai kurie talpino dainas. Kai kurie savo poeziją. Kai kurie (tokie kaip aš) netalpino nieko – tik dažnai gyrė, dar dažniau, kritikavo kitus. Ir atliko dar vieną svarbią funkciją – stebėjo svetainės gyvenimą.

Stebėjau ir tebestebiu, kaip augo ir auga dabar jau gan žinomi bardai. Stebėjau ir stebiu besimezgančias internetines draugystes, kurios dažniausiai perauga į tikras. Seku ir toliau, kaip jau patyrę scenoj atlikėjai moko ir ugdo jaunuosius. Ir galiu lažintis, kad po poros metų, bent keli atlikėjai, kurie talpina dabar dainas dpoezijoj, jau gros ir didesnėse scenose(tikiuosi ir tada prisimins, kur užaugo kaip atlikėjai ir talpins toliau).

Norom ar nenorom šis puslapis tampa svarbia kasdienybės dalim, šalia pasaulio ir Lietuvos naujienų, krepšinio įvykių, atsiranda ir dainuojamosios poezijos pasaulio naujienos: renginiai, straipsniai, naujos dainos, nauji eilėraščiai, nauji autoriai. Šis puslapis tapo vieta, kuri suvienijo bardus, poetus, bei jiems prijaučiančius žmones. Dpoezija – ne tik tapo vis populiarėjančiu(kad ir kaip kalbininkams nepatiktų) dainuojamosios poezijos trumpiniu, tačiau ir judėjimu, jungiančiu žmones, kuriems patinka poezija, bardų muzika.

Tad visus kam nėra svetima dpoezija; visus, kurie mano kad jiems jos reikia; visus, kurie mano, kad gali jai kažką duoti, rugpjūčio 2-3 dienomis dpoezija.lt kolektyvas laukia jūsų atvykstančių iš visos Lietuvos kampelių į pajūrį, kur vyks šio portalo narių susitikimas, savotiškos internetinio puslapio atvirų durų dienos, kuriose: koncertas, kuriame gros ir dainuos Darius Žvirblis, Domantas Razauskas, Jonas Bagdonavičius – Jonukas, Jonas Baltokas, Kastis Pertyla, Povilas Girdenis, Ovidijus Jucys ir daug kitų.. Taip pat - poezijos skaitymai, žaidimai, laužai ir dar daug kitų gerų dalykų.

Mes jūsų laukiam. Ir aš ten būsiu, seksiu, stebėsiu, fiksuosiu(kaip visada). Daugiau informacijos mūsų namuose – www.dpoezija.lt

Seklys Modestas