Gyvos gijos

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos
Tradicija modernumo rūbuose, 2007m. rugsėjo 20 d. 18.30 val., Vilniaus įgulos karininkų ramovės salėje ( Pamėnkalnio g. 13, Vilnius )Vinco Krėvės memorialinis muziejus pristato menų sintezės projekto „Netrūkstančios gijos“ renginį „Gyvos gijos“. Renginys vyks Vilniaus įgulos karininkų ramovės salėje šių metų rugsėjo 20 d. 18.30 val.

Renginio tikslas – eksperimentas, kurio metu menininkai mėgins sujungti tradiciją ir modernumą.
Šiuolaikinis menas pamėgins atrasti autentišką santykį su tuo, kas nugrimzdę į praeitį. Norime parodyti, kad ir klasika, įvilkta į modernumo rūbus, gali patraukti, žavėti, stebinti, net šokiruoti.

Mūsų mąstymą lemia stereotipai, išankstinis nusistatymas, bet gal atėjo laikas stereotipus pamiršti ir iš naujo atsiverti be išankstinio nusistatymo. Ar tikrai tradicija tik varžo? Ar tikrai ji yra tik našta ir tik varžtai, iš kurių taip norime išsivaduoti? Žymus veikėjas Džonas Veslis rašo: „Mes esame linkę niekinti praeitį ir tikėti, jog technologija pakeitė viską. Tiesą sakant, būti gyvam šiandien reiškia tą patį kaip ir prieš tūkstantį metų.“ Taigi ar verta neigti klasiką? Gal verčiau pripažinti ir ieškoti savo autentiško santykio su ja?

Surasti šį santykį ar bent apie tokią galimybę pasvarstyti padės šiuolaikiniai menininkai, kurie per kūrybą pristatys savo unikalų santykį su tradicija. Tai dainuojamosios poezijos atlikėjai Jonas Baltokas bei Eglė Sirvydytė. Trumpametražius animacinius filmus pristatys Vilniaus dailės akademijos animacijos katedros studentės Gabrielė Baltrušaitytė, Ieva Miškinytė bei Rasa Jonikaitė. Netradicinį santykį su katalikiška tradicija pateiks roko grupė „Gyvai“.

Liebela operatyviai:


http://www.youtube.com/watch?v=2JXfIkQixL8

http://www.youtube.com/watch?v=KrcPS_bj7tg
http://www.youtube.com/watch?v=0zz-seGuKEM
ir čia