"Laiško sau" laureatai

Dpoezija Lt
Kategorija: Naujienos
Trečiasis dainuojamosios poezijos konkursas „Laiškas sau“ šiemet džiugino aktyviu atlikėjų dėmesiu iš visos Lietuvos.

Ankstesniuose konkursuose didžioji dauguma dalyvių buvo vilniečiai, šiemet sulaukėme ir Klaipėdos, Šiaulių, Utenos, Kauno, Alytaus, Pakruojo, Rumšiškų, Trakų ir kitų miestų atstovų. Taip pat lyginant su ankstesniais metais, konkurso dalyvių sudėtys vis dažniau paįvairinamos platesniu įvairių instrumentų naudojimu, kas konkursui ir pačiam žanrui suteikia naujų spalvų. Kartais nevisai įprastas, netradicinis skambesys, suteikdavo taip laukiamo malonaus netikėtumo ausim. Tiesa sakant ir ginčų dėl “tikrojo” dainuojamosios poezijos žanro atitikimo ar neatitikimo. Neretai jis interpretuojamas labai individualiai ir tai, be jokios abejonės, nėra blogai. Juk svarbiausia džiaugtis savo muzika patiem ir visiem!

Iš per 5 atrankinius vakarus pasirodžiusių grupių ir atlikėjų, komisija į finalą išrinko 10 geriausių. Kiekvienas iš jų finale atliko po dvi, laisvai pasirinktas, dainas.

Finalo komisjoje dalyvavo: atlikėjai Gediminas Storpirštis ir Domantas Razauskas, poetas Rimvydas Stankevičius ir konkurso organizatorius Justas Rinkevičius. Po ilgų svarstymų buvo išrinkti, komisijos manymų, trys geriausi. Atsitiko taip, kad susumavus komisijos narių balus, pirmame geriausių penketuke atsidūrę dalyviai, vienas nuo kito atsiliko tik vienu ar dviem balais. Vertinant daugiausia dėmesio buvo skiriama ar dalyvis atitinka dainuojamosios poezijos žanrą, kūrinių teksto originalumas ir ar pats atlikėjas yra jo autorius, be abejo atlikimo profesionalumas.

Taigi:

1 vieta – Simonas Nekrošius (gitara,vokalas) (Vilnius)

2 vieta – Eglė Gelažiūtė – Tamsaulė (pianinas, vokalas) (Rumšiškės)

3 vieta – Ovidijus Jucys (gitara, vokalas) (Vilnius)

Publikos simpatija – Artūras Kesleris ir Julius Meldaikis (dvi gitaros, vokalas)


Trumpai pristatant nugalėtojus jų negirdėjusiems konkurso finale, norėtusi pabrėžti pirmosios vietos nugalėtoją Simoną Nekrošių ir pagirti už puikius tekstus – “eilutes - perliukus” kurie žavėjo komisiją, sklindančius iš jauno ir labai nuoširdaus žmogaus. Antrą vietą laimėjusi Eglė Gelažiutė, dar kitaip – Tamsaulė, yra tikrai stipraus balso, originalių tekstų, puikiai valdanti pianiną atlikėja ir kūrėja, viską atliekanti labai profesionaliai ir su didele energija. Trečios vietos laimėtojas Ovidijus Jucys žavėjo paprastumu ir nuoširdumu, gerai parinktais tekstais bei atlikimu ir puikiai atitiko žanrą. Ganėtinai užtikrinta persvara publikos simpatijas pelnė vaikinų duetas iš Vilniaus Artūras Kesleris ir Julius Meldaikis.

Taip pat norėtusi paminėti “Indrė ir draugai”, bei merginų trio iš Klaipėdos - Sandra Dirgėlaitė, Vaida Čiuželytė, Gražina Jonušaitė. Abu šie kolektyvai tikrai nedaug kuo nusileidžia nugalėtojams ir savo profesionaliu atlikimu galėtų drąsiai džiuginti klausytojus koncertų salėse. Pakilti aukščiau jiem sutrukdė tai, jog paskelbti šio konkurso laimėtojai atliko savo kūrybos tekstus, o tai lėmė papildomus balus vertinant.

Nesinori pamiršti ir kitų finalo dalyvių, visi jūs buvote savaip geriausi ir tikiuosi džiaugiatės kartu su visais.

Ačiū rėmėjams www.dpoezija.lt bei garso įrašų studijai “Aurea”. Dėkoju visiem dalyvavusiem ir klausiusiem, tikiuosi jum buvo taip pat malonu kaip ir man. Linkiu įkvėpimo, sugebėjimo atskleisti save kūryboje ir geros vasaros visiemJ

Būtinai susitiksim ateinantį pavasarį!

Pagarbiai,

konkurso “Laiškas sau” organizatorius Justas Rinkevičius

P.S.: konkurso organizatoriai nuoširdžiai atsiprašo už rezultatų vėlavimą ;)